Usuwanie osadu nazębnego

Usuwanie osadu przeprowadza się na 2 różne sposoby.

Pierwszym z nich jest usuwanie osadu z zębów za pomocą specjalistycznej pasty ściernej oraz szczotki. Ta metoda zalecana do usuwania słabo przytwierdzonego osadu o nieznacznym nasileniu. 

Drugim jest metoda piaskowania. Polega na oczyszczaniu powierzchni zębów za pomocą drobnego piasku, przemieszanego z wodą i sprężonym powietrzem, wylatującego z dyszy piaskarki pod dużym ciśnieniem. Taka mieszanina uderzając w złogi osadu powoduje oderwanie i oczyszczenie powierzchni zębów. Zalecana w stanach z większą ilością mocno przytwierdzonego osadu.

 • Palaczy;
 • Osób pijących dużo kawy i herbaty;
 • Osób noszących aparaty ortodontyczne;
 • Posiadaczy stłoczonych zębów;
 • Osób, które zdecydowały się na wybielanie zębów.

Przez pierwsze 3 godziny po zabiegu pacjent powinien wstrzymać się od palenia papierosów, spożywania herbaty, kawy, wina lub innych barwiących napojów, gdyż w tym okresie zęby są podatne na przebarwienia. Po tym czasie można powrócić do normalnego trybu życia. Pacjenci powinni pamiętać jednak, że jeśli chcą jak najdłużej utrzymać efekt estetyczny, muszą zachowywać jak najlepszą higienę jamy ustnej.

Zabieg nie jest bolesny, dlatego rutynowo zabieg odbywa się bez znieczulenia.

Przeciwwskazania do piaskowania :

 • Uczulenie na składniki piasku;
 • Astma oskrzelowa;
 • Cięzkie zaburzenia elektrolitowe;
 • Niewydolność oddechowa;
 • Aktywne choroby układu oddechowego;
 • Stany zapalne dziąseł;
 • Soczewki kontaktowe ( względne )

polishing zębów warszawaPOLISHING – jest jednym z etapów kompleksowej higienizacji wykonywanej w gabinecie stomatologicznym przez higienistkę. Polega on na oczyszczeniu zębów z osadów i nalotów nazębnych, niemożliwych do usunięcia przy użyciu domowych sposobów. Zabieg trwa kilkanaście minut i jest całkowicie bezbolesny. Wszystkie powierzchnie zębów, przy użyciu past polerskich o różnej ścierności, czyści się i poleruje gumkami i szczotkami o odpowiednich kształtach. Oczyszczona i gładka powierzchnia zębów utrudnia ponowne osadzanie się zanieczyszczeń i tworzenie płytki nazębnej.

Pacjenci często opisują tak gładkie zęby iż, mają wrażenie jakby „ język na nich wpadał w poślizg”. Polishing zamiast piaskowania jest wykonywany podczas zabiegu „higienizacji chirurgicznej”, czyli przygotowującej usta pacjenta do zabiegów implantacji czy innych zabiegów chirurgicznych w obrębie jamy ustnej, gdzie użycie piasku, mogącego podrażnić dziąsła nie jest wskazany.

Nasze prace znajdziesz również na : https://www.instagram.com/makemydream_beautyclinic

 

piaskowanie zębów warszawaPIASKOWANIE – etap zabiegu higienizacyjnego, polegający na usunięciu wszystkich osadów i przebarwień np. z kawy, czy papierosów znajdujących się na zębach. Do tego celu używa się specjalnego urządzenia zwanego piaskarką i odpowiednich środków chemicznych do piaskowania (potocznie nazywanych: piaskiem). 

Istota zabiegu polega na mechanicznym usuwaniu wspomnianych wyżej zanieczyszczeń, poprzez strumień wody pod ciśnieniem zmieszany z piaskiem. Dzięki temu z łatwością dociera on do nawet najbardziej niedostępnych miejsc, takich jak bruzdy na powierzchniach zębów, czy przestrzenie międzyzębowe.

W trakcie zabiegu cały czas używany jest ssak, który odsysa nadmiar piasku zmieszanego z wodą. Z punktu widzenia pacjenta zabieg nie jest nieprzyjemny, odczucie to po prostu strumień wody z piaskarki uderzający o zęby. Może natomiast pojawić się uczucie dyskomfortu związanego z obecnością w ustach dużej ilości środka do piaskowania o dominującym słonym smaku.

Warto jeszcze raz podkreślić, że piaskowanie zębów nie boli. 

Nasze prace znajdziesz również na : https://www.instagram.com/makemydream_beautyclinic

 

Usuwanie osadu nazębnego Warszawa wola, piaskowanie, Usuwanie osadu nazębnego Warszawa wola, piaskowanie, Usuwanie osadu nazębnego Warszawa wola, piaskowanie, Usuwanie osadu nazębnego Warszawa wola, piaskowanie, Usuwanie osadu nazębnego Warszawa wola, piaskowanie, Usuwanie osadu nazębnego Warszawa wola, piaskowanie, Usuwanie osadu nazębnego Warszawa wola, piaskowanie, Usuwanie osadu nazębnego Warszawa wola, piaskowanie, Usuwanie osadu nazębnego Warszawa wola, piaskowanie, Usuwanie osadu nazębnego Warszawa wola, piaskowanie, Usuwanie osadu nazębnego Warszawa wola, piaskowanie, Usuwanie osadu nazębnego Warszawa wola, piaskowanie,