Zabiegi pod oczy – który zabieg wybrać?

Okolica oczu jest najdelikatniejszą częścią twarzy i w związku z tym wymaga szczególnej opieki. Przez to, że cienka skóra starzeje się szybciej, to właśnie wokół oczu szybko pojawiają się zmarszczki. Łatwo też o podrażnienia tej wrażliwej partii twarzy. Jakie zabiegi pod oczy można wykonywać w domu, a na jakie warto umówić się do kosmetologa? Poznaj nasze propozycje.

Zabiegi pod oczy

Okolica oka, ze względu na swoją delikatną budowę, najszybciej zaczyna wykazywać oznaki starzenia. Już około 25 roku życia w bocznych kątach oka pojawiają się tak zwane „kurze łapki” i zaczynają opadać górne powieki. Zmęczenie i stres, a także bogata mimika też sprawiają, że w okolicy oczu pojawiają się zmarszczki i cienie. Spadek ilości kolagenu i elastyny, związany ze starzeniem się organizmu powoduje z kolei widoczne zaznaczenie się doliny łez. 

Są jednak sposoby, aby zatroszczyć się o tę okolicę w skuteczny, zdecydowany, a jednocześnie nieagresywny sposób. Medycyna estetyczna i kosmetologia dysponują szeregiem metod, które pozwalają odzyskać skórze pod oczami blask i zniwelować oznaki starzenia. 

Jaki zabieg pod oczy wybrać?

Wybór zabiegu zależy od tego, z jakim problemem się zmagasz i co chcesz osiągnąć. Kosmetolog proponuje kurację dopasowując ją także do typu twojej cery – szczególnie zwracając uwagę na to, czy nie jest skłonna do podrażnień. Standardowo robi się zabiegi niwelujące zmarszczki – zarówno te wywołane procesami starzenia się skóry, jak i mimiczne, które występują także u stosunkowo młodych osób. 

Jednym z problemów, któremu ciężko poradzić sobie samodzielnie, a medycyna estetyczna i kosmetologia mogą pomóc, są cienie pod oczami. Czasem są one wynikiem przemęczenia i małej ilości snu, ale u niektórych osób po prostu wynikają z cienkiej skóry i prześwitujących przez nią naczyń krwionośnych. W jednym i drugim przypadku zabiegi w profesjonalnym gabinecie mogą pomóc. 

Jak więc wybrać odpowiedni zabieg? Warto zdać się na pomoc kosmetologa albo lekarza, który podpowie, co mogłoby się sprawdzić w twoim przypadku. 

Zabiegi pod oczy w domu

Skóra pod oczami jest tak delikatna dlatego, że nie ma w niej gruczołów łojowych. Z tego względu trzeba się o nią szczególnie zatroszczyć, dobierając skuteczne, ale niezbyt agresywne produkty pielęgnacyjne. Podstawą powinien być krem na dzień oraz krem na noc, a dodatkiem żelowe płatki ze składnikami aktywnymi. Warte uwagi są też sera, na przykład z peptydami

Jeśli szukasz produktów pielęgnacyjnych, które zadziałają skutecznie i będą nasycone składnikami aktywnymi, sprawdź naszą linię kosmetyków MAKE MY DREAM cosmetics. Każdy produkt został tak dostosowany, aby skutecznie działał również na skórę wokół oczu. Krem na dzień ochroni ją przed tworzeniem się zmarszczek, serum z peptydami wywoła efekt liftingu, a krem na noc zamknie pielęgnację odpowiednim nawilżeniem.

Domowa pielęgnacja twarzy jest podstawą, aby cera wyglądała dobrze. Nie wszystko jednak można osiągnąć regularnym używaniem kremów – nawet najlepszych. Wówczas warto umówić się na konsultację do kosmetologa albo lekarza medycyny estetycznej.

Najskuteczniejsze zabiegi pod oczy

Starzenie się skóry jest procesem, którego nie da się zatrzymać, ale można go spowolnić. W jakie zabiegi warto zainwestować, aby poprawić wygląd skóry pod oczami? Do wyboru jest ich całkiem spora gama:

  • mezoterapia mikroigłowa,
  • radiofrekwencja mikroigłowa,
  • toksyna botulinowa,
  • zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego.

Wymienione wyżej zabiegi należą do kuracji nieinwazyjnych, czyli takich, które nie wymagają dłuższej rekonwalescencji i są wykonywane bez znieczulenia/ze znieczuleniem miejscowym. Jeśli zaś chodzi o zabiegi inwazyjne, coraz częściej wykonuje się befaroplastykę, czyli plastykę powiek. Polega ona na wycięciu skóry z powieki górnej albo/i dolnej w znieczuleniu miejscowym albo narkozie w półśnie. Czas rekonwalescencji wynosi od 2 do 7 dni.

Najlepsze zabiegi pod oczy w MAKE MY DREAM

W MAKE MY DREAM oferujemy rozmaite zabiegi na delikatną skórę pod oczami: zarówno te, które mają zniwelować cienie, jak i te przeciwdziałające procesom starzenia. 

Szczególnie polecamy:

  • laser frakcyjny CO2,
  • radiofrekwencję mikroigłową,
  • mezoterapię igłową
  • wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym.

Aby pozbyć się tak zwanych worków pod oczami proponujemy zabiegi poprawiające przepływ limfy w okolicy oka, takie jak masaż Kobido i drenaż limfatyczny. 

Każdy zabieg poprzedza konsultacja z kosmetologiem albo lekarzem medycyny estetycznej, by dobrać zabieg do twoich indywidualnych potrzeb.